Warsztaty “CSI: Gliwice” w ramach Tygodnia Mikroświata w Mieście Nauki

Warsztaty

Informacje

Warsztaty “CSI: Gliwice” w ramach Tygodnia Mikroświata w Mieście Nauki

  • Warsztaty “CSI: Gliwice” w ramach Tygodnia Mikroświata w Mieście Nauki
  • 16 LIPCA (wtorek)
  • 14:30 - 15:30 oraz 16:00 - 17:00
  • Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej, Laboratorium 3.01-3.02, III piętro, Bolesława Krzywoustego 8, 44-100 Gliwice
  • REJESTRACJA WYMAGANA : https://program.miastonauki.pl/csi-gliwice

Jeżeli oglądając filmy lub czytając książki detektywistyczne starasz się samodzielnie rozwiązywać występujące w nich zbrodnie, to te zajęcia są właśnie dla Ciebie! Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość wcielić się w prawdziwych pracowników laboratorium kryminalistycznego, których zadaniem będzie rozwikłanie zagadki „kto jest przestępcą?”. Uczestnicy warsztatów nauczą się jak profesjonalnie pobierać i analizować ślady, takie jak odciski palców czy włosy oraz zapoznają się sposobem na „wywołanie” niewidzialnego atramentu. Podczas warsztatów nie zabraknie łamania szyfrów i rozwiązywania zagadek logicznych. Zapraszamy wszystkich aspirujących detektywów!

PROWADZĄCE: dr inż. Anna Byczek-Wyrostek; Centrum Biotechnologii, Politechnika Śląska; mgr inż. Weronika Losa, mgr inż. Magdalena Węgrzyn, mgr inż. Olga Kocikowska; Katedra Inżynierii i Biologii Systemów, Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Politechnika Śląska

mgr inż. Weronika Losa – w roku 2022 ukończyła studia na Politechnice Śląskiej na kierunku Biotechnologia o specjalizacji Bioinformatyka uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera. Dotychczas jej badania skupiały się na dziedzinie biologii molekularnej, a tematem jej pracy magisterskiej była „Analiza migracji białka NFkB do jądra w odpowiedzi na bodźce zewnętrzne”. Uczestniczyła również w projekcie „Metody klasyfikacji heterogennych danych biomedycznych”, mającym na celu wsparcie zdolnych studentów w rozwoju aktywności naukowej oraz innowacyjności.

mgr inż. Magdalena Węgrzyn – doktorantka Katedry Inżynierii i Biologii Systemów Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Jej zainteresowania naukowe obejmują radiobiologię oraz zastosowanie symulacji komputerowych w medycynie, szczególnie w kontekście nowatorskiej terapii wiązkami o wysokich mocach dawki (tzw. FLASH-RT). Prywatnie jest kociarą, a poza nauką interesuje się popularyzacją wiedzy wśród dzieci i młodzieży, tenisem ziemnym oraz językiem i kulturą włoską.

mgr inż. Olga Kocikowska – ukończyła studia na kierunku Biotechnologii ze specjalnością w Bioinformatyce na Politechnice Śląskiej. Obecnie jest doktorantką Politechniki Śląskiej w dyscyplinie Inżynieria Biomedyczna i zajmuje się badaniami nad udarem mózgu na próbkach pochodzących od pacjentów oraz w modelach in vitro bariery krew-mózg, w szczególności w układach mikrofluidycznych. Swoją karierę naukową pogłębia również pracując w Katedrze Fizjologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
w Katowicach.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

 

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego - Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

wydrukuj informacje

Inne wydarzenia w tej kategorii

20 maj 202513:00-14:30
Spotkanie dla ciężarnych z dietetykiem klinicznym
Spotkanie dla ciężarnych z dietetykiem klinicznym
20 maj 202517:30-21:00
Nauka malowania dla dorosłych z Magdaleną Ociepą-Smolińską
Nauka malowania dla dorosłych z Magdaleną Ociepą-Smolińską
Stacja Artystyczna Rynek, Stowarzyszenie GTW
21 maj 202519:00
11 cze 202521:00
Wiosenna Akademia Pewności Siebie
Wiosenna Akademia Pewności Siebie
MITA Karolina Ćwil
16 maj 202516:58
23 maj 202516:58
Warsztaty Makramy: Stwórz Swój Własny Łapacz Snów!
Warsztaty Makramy: Stwórz Swój Własny Łapacz Snów!
DSCERAMIKA